שתלים דנטליים

שתלים דנטליים מהווים פתרון טוב ואפקטיבי- יש שיגדירו אותו מיטבי – להעדר שיניים.
השתל מותקן על ידי מומחה חניכיים,  בין השאר, בתחום זה, בלסת, במקום שאין בו שן.
השתל מהווה בסיס לבניית שן חלופית, קבועה, ואינו מעורר תחושת אי נוחות בפה, כפי שמעוררת מערכת שיניים תותבות, המהוות בו גוף ונטע זר.

 

שתלים דנטליים – פתרון נקודתי יעיל

מטרת השתלים הדנטליים היא למלא את החסר במקום שבו חסר שורש של שן. מספר השתלים הנדרש נובע ממצבו של כל מטופל שחסרות בפיו שיניים.
מומחה בהשתלות עשוי להמליץ לכם על התקנת שתלים דנטליים במקום שבו ניתן למלא את מקומן של שיניים חסרות, וזאת ללא כל פגיעה בשיניים הטבעיות הקיימות, עדיין, בפה.
כמו כן ביצוע ההשתלה מייתר את הצורך בהשחזת השיניים הטבעיות הסמוכות למקום שבו מותקן השתל הדנטלי. בחלף חודשים אחדים לאחר התקנת השתל הוא משמש בסיס חזק מספיק לבניית מבנה וכתר קבוע.

 

יתרונות השתלים הדנטליים

יתרונות השתלים הדנטליים על פני התקנת שיניים תותבות מתחוורים על רקע חסרונות השיניים התותבות:

הן גורמות תחושה של אי נוחות בפה בגלל חיכוכן בחניכיים. הן רופפות בפה ויוצרות תחושה כי הן עלולות להישמט ממנו בכל רגע.
הן מחייבות מאמץ מודע לשמור עליהן. לא נעים להתרועע עם אנשים כאשר השיניים עלולות להיחשף בפניהם ולהיראות כשיניים תותבות הנעות וזזות תוך כדי דיבור.
שיניים תותבות גם מעוותות את פניהם של רבים מהאנשים שהן מותקנות בפיהם. הן מעוררות חוסר ביטחון ופוגעות בדימוי העצמי.
שתלים דנטאליים אחדים שייבנו באזור בפה שחסרות בו שיניים ישמשו בסיס לבניית גשר קבוע שיהווה חלופה חזקה ואסתטית יותר לשיניים.

 

שתלים דנטאליים כתומכי תותבות

במקרים מסוימים, כאשר מערכת שיניים תותבות שלמה לא יציבה, לא נוחה ואף גורמת לפציעת רקמות רופא השיניים המשתיל עשוי להתקין שתלים אחדים בלסת נטולת השיניים כדי לחזק את התותבות ולסייע לייצובן.
בעוד התותבות משנות ומעוותות את הפנים, גורמות לקשיים בדיבור ואף לשיבושו, לפחות בשבועות הראשונים להתקנתן, ולא אחת גורמת להוצאת מלים הנהגות כחצי שריקה, השתלים הדנטליים לא מורגשים ולא נראים כחריגים, כתותבים.
הצורך לשלוף אותן מהפה מעת לעת אף הוא מהווה מטרד.

 

שתלים עדיפים על תותבות מכל הבחינות

כאשר מותקנים בפה שתלים דנטליים אין כל קושי ללעוס. בניגוד לשיניים קדמיות תותבות שלא ניתן ללעוס עמן מחשש לתזוזה ממקומן ואף להינתקותן, השתלים הדנטליים מאפשרים לעיסה גם באמצעות שיניים אלה.
בעוד שיניים תותבות עלולות לגרום לשינוי בתחושת הטעם- לא כן הדבר עם שתלים.
נקודה נוספת לזכות השתלים אף היא מתחדדת על רקע חיסרון מבני ומהותי של תותבות: כאשר עצמות הלסת התחתונות מצטמקות בגיל מתקדם, הצטמקותן משפיעה על מעמדם של התותבות, ההולך ומתרופף.
בשורה התחתונה – נימוקים רבים, רפואיים ואסתטיים, פיזיולוגים ונפשיים, הופכים את השימוש בשתלים לחלופה מועדפת על רבים מחסרי השיניים שרוצים ויכולים לממן טיפול השתלת שתלים.